Dne otevřených dveří na Střední škole technické Znojmo

23. listopadu se zúčastnili někteří žáci naší školy Dne otevřených dveří na Střední škole technické Znojmo. Zde se nás ujal jeden z žáků a dělal nám průvodce po studijních i učebních oborech a dílnách. Seznámil žáky s podmínkami přijímacího řízení na maturitní obor Elektrotechnika a doprovázel nás po odborných dílnách. V každé z dílen seznámil mistr daného oboru žáky s výhodami a praktickými činnostmi, které budou vykonávat. Mezi největší výhody patří možnost řidičského průkazu na různé skupiny vozů nebo svářecího osvědčení. Na všech oborech také funguje prospěchové stipendium a možnost přivýdělku na praxích v dílnách, ale i v soukromé sféře. Žáci se seznámili s obory a prací žáků v dílnách. Navštívili jsme autoelektrikáře, elektrikáře, instalatéry a karosáře. Podívali jsme se také na práci obráběčů kovů, strojních mechaniků, tesařů a truhlářů a zedníků. Žáci se tak mohli přesvědčit, že řemeslo je sice práce náročná a manuální, ale také zajímavá a mnohdy i zábavná.

Zapsal: Mgr. Vojtěch Barcal