PPO futsalová liga SVČ Znojmo

22. listopadu reprezentovali mladší i starší žáci naši školu na 1. herním dni futsalové ligy. Tuto ligu budeme hrát po celý školní rok 2022/2023 a budeme se snažit podávat co nejlepší sportovní výkony. V prvním kole jsme se střetli s týmy ZŠ Mládeže, ZŠ Prosiměřice a ZŠ Václavské náměstí. Mladší žáci svůj první zápas prohráli a nedokázali si poradit se silným útokem ZŠ Mládeže. Druhý zápas a velmi důležitý, byl proti výherci titulu z loňské sezóny. V tomto zápase se skvěle střelecky prosadil Lukáš Juračka a v bráně kouzlil Matěj Ištvánek. Tento zápas jsme vyhráli 2:1! Mezi další cenné hráče ml. žáků patří: Pilinszki Š., skvělí obránci Vybíral L. a Zemčík V. a útočníci Klepáček T. a Kramenič M. .

Starší žáci měli v prvním zápase také velké problémy s útokem i obranou sehraného celku ZŠ Mládeže a prohráli vysoko 2:7. Druhý zápas byl však v jejich režii. Útokem i  obranou byli o několik kategorií lepší než žáci ZŠ Václavské náměstí. Tento zápas vyhráli 7:3 a střelecky se nejlépe prosadili Mrázek D., Skopal A. a Beno P. . V bráně nám kryl záda Pastyřík M. a obrannou zeď zajištovali Plaček L., Pilinszki M. a Kučera A. Mrázek a Juračka získali ocenění za nejlepší hráče 1. herního dne!

Zapsal: Mgr. Vojtěch Barcal