Preventivní program Vězeňské služby Znojmo

V pondělí 13. 2. 2023 navštívili  naše deváťáky psycholožka a speciální pedagog Vězeňské služby Znojmo, aby je seznámili s  problematikou kriminálního chování, přiblížili situaci současného vězeňství v ČR, popsali náplň práce vězeňské služby, základy legislativy.

Prostřednictvím besedy s názvem I za mřížemi je život, mít však vlastní zkušenost není nutné! se lektoři zaměřili na život vězňů za mřížemi, na jejich osobnost, důvody kriminálního chování a následnou resocializaci a zapojení se do civilního života po ukončení výkonu trestu odnětí svobody.

Žáci měli možnost položit otázky, které je z této oblasti zajímají. Dozvěděli se spoustu informací, které vycházely z reálných situací.

Děkujeme lektorům – paní Votavové a panu Fráňovi za přínosný a zajímavý preventivní program.