Seiferos ve Vrbovci

Dne 15. 5. naši školu po delší době navštívili krotitelé a záchranáři dravců Seiferos. Na školním hřišti nám představili asi 40 dravců a sov. Publikum bylo nadšené, kromě žáků základní školy se vystoupení účastnily i obě mateřské školy. Pánové ze Seiferosu si vždy připraví poutavé vystoupení. Žáky seznámili s jejich prací. Jak chránit dravce, co dělat, pokud nějakého najdou zraněného apod.. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života dravců i sov. Žáci si mohli pohladit naši největší sovu, výra velkého, a pak následovalo vystoupení na hřišti. Raroh lovil utíkajícího zajíce a přelétával těsně nad hlavami žáků. Luňák chytal maso ve vzduchu a sova pálená lovila neslyšně maketu myšky. Poté vybraní žáci, kteří znali odpovědi na záludné otázky, měli možnost přivolat na svoji ruku káně Harrisovo. To byl jeden z nejsilnějších okamžiků a žáci byli v těsné blízkosti mohutného dravce. Karel ze Seiferosu nechal proletět i orla bělohlavého nad hlavami žáků. Tento majestátní a obrovský dravec se usadil na jehličnanu vedle školního hřiště a po zbytek představení kontroloval, jestli vše probíhá tak, jak má! Žáci byli nadšení a o kousek blíž divoké a krásné přírodě.

Zapsal: Mgr. Vojtěch Barcal