Výhra je nepopsatelný a báječný pocit, ale není zadarmo …

Dne 19. 4. navštívil naši školu bývalý žák Jakub Čech a prezentoval dětem z 1. i 2. stupně svoji cestu za snem. Florbal hraje přes 10 let a dostal se k němu díky zranění kolene ve fotbalu. S tátou, který mu je velkým vzorem, se jednou šli podívat ve Znojmě do sportovní haly a florbal pro něj byla doslova láska na první pohled. Sportovní kariéru odstartoval pod TJ Znojmo, kde prošel herní průpravou od samého začátku. Díky velké finanční i mentální podpoře rodičů se vypracoval, a když se rozhodoval, kam jít po základní škole, byla pro něj Praha a tým Acema Sparta jasná volba. Oceňuje sice rodinnou atmosféru ve Znojmě, ale z motivačního a herního hlediska nedá dopustit na pražské týmy. V současnosti hraje za tým Praha Chodov a zároveň studuje v Praze na gymnáziu, protože, jak sám tvrdí, profesionální florbal u nás není tak finančně ohodnocen, aby ho jednou živil. Po maturitě povedou jeho další kroky pravděpodobně na Katedru tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, v budoucnu by chtěl totiž učit a trénovat další hráče. Poutavé vyprávění o cestě za úspěchem zpestřil Jakub fotografiemi z různých turnajů a trpělivě odpovídal na zvídavé dotazy žáků, kteří se tak dověděli, že jeho největšími fanoušky jsou sestra Tereza a rodiče, obdivovaným sportovním vzorem je Milan Fridrich, špičkový florbalista pocházející ze Znojma, a jeho velkým snem je hrát florbal ve švédské extralize. Na závěr si žáci mohli prohlédnout sbírku jeho nejcennějších medailí, obléct reprezentační dres nebo vyzkoušet své dovednosti s florbalovou hokejkou. Všem účastníkům besedy přinesl Jakub jasné poselství, že pokud je něco baví a chtějí dosáhnout úspěchu, je potřeba snažit se více než ostatní, obětovat volný čas, poučit se z prohry a co je nejdůležitější, vložit do splnění svých snů celé srdce.

Tým ZŠ Vrbovec přeje Jakubovi spoustu herních i životních úspěchů!

 

Výčet úspěchů:

Prag games 2017 – 1. místo (TJ Florbal Znojmo)

Unyp Cup – 3. místo

Mistři Jižní Moravy – 1. místo

Prague Cup – 2. místo

Gothia innerbandy Cup ve Švédsku – 1. místo

Nejlepší florbalista roku – 3*

Olympiáda dětí a mládeže v Liberci – 3. a 2. místo po sobě následující ročníky (2018/2019)

Účastník kempu talentované mládeže

YSW kemp – Morava vs. Čechy

  1. místo Salming Cup

Prague Games 2022 – 1. místo i s pražským týmem

MČR dorostenců 2022 – 1. místo

Zapsal: Mgr. Vojtěch Barcal