Halloweenský den ve škole

Na školním parlamentu přišli žáci s nápadem zorganizovat halloweenský den, proto se před podzimními prázdninami na naší škole děly strašidelné kejkle. Pod taktovkou paní učitelky Bednářové děti vytvořily strašidelné týmy, které byly složeny napříč ročníky, a vždy je měli na starosti starší spolužáci z 8. a 9. ročníku. Ve škole se zapojili všichni pedagogičtí pracovníci, kteří vytvořili stanoviště se zábavnými, ale také s výukovými úkoly pro jednotlivé skupiny. Na šestnácti stanovištích si všichni mohli vyzkoušet kvízy v češtině i angličtině, šifrování, postřehovky a sportovní štafety. Nechybělo ani zdobení tematického cukroví, které dopředu upekly děti v hodinách pracovních činností. Velký úspěch měli perníkoví duchové a netopýři, z lineckého cukroví nejvíce všem chutnaly realisticky vyvedené prsty ozdobené marmeládou a mandlí. Vedle pedagogických pracovníků se do kostýmů oblékli i ostatní zaměstnanci školy a všichni společně jsme pro děti vytvořili nezapomenutelný projektový den. Ke strašidelnosti nám pomohlo i částečné zatmění slunce, které jsme mohli sledovat přes opaxitové sklo u pana školníka. Na závěr bylo plnění úkolů vyhodnoceno, všechny děti dostaly malou sladkou odměnu a mohly spokojeně odejít na podzimní prázdniny.