MĚSTSKÉ DIVADLO VE ZNOJMĚ

Ani v letošním školním roce jsme neporušili tradici a žáci 1. – 4. ročníku se v rámci předplatného zúčastní pěti divadelních představení v Městském divadle ve Znojmě. Jezdíme rozděleni na dvě skupiny v různé dny, nejprve I. A, I. B a IV. třídy a další den děti z II. A, II. B a III. třídy.

Začátkem listopadu jsme zhlédli klasickou pohádku Čert a Káča upravenou do veršované podoby a doplněnou řadou písniček a veselých scének.

V prosinci děti potěšilo jedno opravdu veliké dobrodružství, ve kterém začíná nebezpečná pátrací akce. Divadlo ZA2 z Prahy dětem nastudovalo příběh o nerozlučné partě Huberta, Hodana, potkana Edy a sádrového trpaslíka Ludvíčka pod názvem Krysáci a ztracený Ludvík. Všichni jsme se na tomto představení opravdu pobavili a zasmáli, ale uvědomili si také význam přátelství a kamarádství.

Těšíme se na další příběhy v lednu, únoru a dubnu, ale jejich název zatím neprozradím, jen odtajním, že přijedou jen divadla z Prahy – Divadelní společnost Julie Jurištové, Divadlo Loudadlo a 3D Company.

Zapsala: Mgr. Diana Čechová