Výlet I. A a I. B do Znojma

V pátek 10. 6. se i v deštivém počasí vypravily na svůj první školní výlet děti z I. A a I. B třídy. Projížďku turistickým vláčkem historickým centrem Znojma doplnila poutavým a velmi zajímavým komentářem průvodkyně, který dokonale přizpůsobila věku dětí. V polovině cesty se během přestávky prošly k rotundě svaté Kateřiny a pak pokračovaly zpět k Louckému klášteru, kde cesta vláčkem skončila.

Zde navštívily interaktivní výstavu plnou fantazie, která oživila stránky knížky Zahrada od Jiřího Trnky. Nejprve si ještě ve výtvarné dílničce nakreslily akvarelovými křídami a dolepily barevnými papíry kocoura. A pak už vstoupily do kouzelného světa zapomenuté zahrady. Děti zde mohly běhat, skákat a prolézat, ale největší radost měly z trefování do oživlých zvířecích obyvatel magické zahrady molitanovými míčky. Prožily honičku se zlomyslným kocourem na kočkodromu. O čem sní sádrový trpaslík odhalily pohledem do trpaskopu. Hudební vyžití jim nabídl štěkafon. Slonograf ukrýval cirkusová čísla v podání nemotorných slonů a nechyběla ani mluvící velryba. Nakonec si na památku nakoupily drobné suvenýry, a pak už nás autobus dovezl zpět před školu.

Nezbytnou součástí našeho vybavení byly pláštěnky nebo deštníky, ale i přesto jsme si tento den parádně užili.

Zapsaly: Diana Čechová, Tereza Kubíková