Projekty školy

Nejnovější příspěvky

Archivy

Za poznáním do Znojma

V pátek 1. listopadu se žáci 3. A a 3. B vypravili do Městské knihovny ve Znojmě. Paní knihovnice je seznámila s několika znojemskými pověstmi, např. O radniční věži, O znojemské Libuši, O Loupežnické věži, O Chlebové Madonně… Poté si děti mohly vybírat a vypůjčit knihy z obrovské nabídky dětského oddělení. V následné vycházce si zmíněná místa prohlédly na vlastní oči a zopakovaly si, co se předtím dověděly.

Čtvrťáci se nejdříve zúčastnili edukačního programu v muzeu na téma podzim – Padá listí ze stromů. Ve skupinách plnili zadané úkoly, např. přiřazovali listy k příslušným stromům, prohlíželi si semínka mikroskopem, vyhledávali na co se používá konkrétní druh dřeva…   Po ukončení velmi dobře propracovaného programu se prošli kolem Mikulášského kostela a přesunuli se do knihovny, kde si také povídali o pověstech Znojma.