Projekty školy

Nejnovější příspěvky

Archivy

Žáci 2. a 3. ročníku v knihovně a muzeu

V pátek 15. 3. 2019 neprobíhala výuka pro žáky druhého a třetího ročníku ve škole, ale netradičně v Městské knihovně a JMM ve Znojmě.

V dětském oddělení knihovny děti zjistily, že si zde mohou vybírat z 12 000 knížek a časopisů. Protože zde byly poprvé, seznámila je paní knihovnice se způsobem půjčování a řazení knížek.  Povídala jim především o pohádkách, ilustrátorech a oblíbených knížkách. Každý měl možnost odnést si přihlášku a zapsat se do knihovny na celý rok.

V prvouce se žáci třetího ročníku právě učí o rostlinách, a proto jsme jim z nabídky muzea vybrali edukační program Na kašel a rýmičku použijem kytičku. Už při vstupu do místnosti je uchvátila příjemná vůně a nádherná výzdoba ze sušených bylinek. Děti si program prožily všemi smysly – hmatem, čichem, zrakem, sluchem a hlavně chutí. Měly možnost popíjet výborný čaj z heřmánku, lípy a šípku. Druháčci se zúčastnili zajímavého programu Řemeslo má zlaté dno a všichni odcházeli nadšeni.

Když děti procházely prostorami muzea, zjistily, že je tady tolik zajímavých a poučných věcí k vidění, že vyslovily přání se sem vrátit a absolvoval i jiné výukové programy.

Zapsala: Mgr. Diana Čechová