Dětská scéna

Básně a úryvky prózy, které zazněly 12. 3. 2019 z úst malých recitátorů ve školním kole recitační soutěže, zpříjemnily všem divákům úterní dopoledne. Soutěž zahájila čtyři děvčata z 1. A, která si tak poprvé vyzkoušela vystoupení před početným publikem. V 1. kategorii soutěžilo 14 dětí z 2. a 3. ročníku. Vítězkou v této kategorii je Elizabeth Šutová, 2. místo obsadila Nikola Mrázová (obě z 2.B) a 3. místo vybojoval v silné konkurenci Petr Beno (3. třída). Čtvrtý a pátý ročník zastupovalo ve školním kole 12 soutěžících. Na nejvyšší příčce se umístila Karolína Košická z 5. třídy, 2. místo vybojovala Julie Nováková a 3. místo patří Stelle Minaříkové (obě ze 4. B). Každý soutěžící  získal malou odměnu a jejich skvělé výkony byly oceněny také bouřlivým potleskem diváků. V každé kategorie byla dále vyhlášena cena publika, o jejímž udělení hlasovali všichni diváci. Vítězi se stali Eliška Dobiášová, Petr Beno a Karolína Košická. Do okresního kola, které se koná 26. 3. 2019 ve Znojmě, postupují recitátoři z 1. a 2. místa v obou kategoriích. Ve třetí kategorii postoupily do okresního kola Radka Čechová ze 7. třídy a Adéla Kubíková ze 6. třídy. Všem postupujícím přejeme hodně štěstí!