Lyžařský výcvikový kurz v Horní Bečvě

I v letošním školním roce vyrazili žáci naší školy na lyžařský výcvikový kurz do Horní Bečvy. Počasí nám přálo, těsně před naším příjezdem napadlo 30 cm přírodního sněhu, a tak jsme mohli lyžovat stejně jako v minulých letech ve Ski areálu Rališka. Nově jsme si vyzkoušeli ubytování v Hotelu Bečva, kde na nás kromě velmi dobře vybavených pokojů čekalo výborné jídlo. Lyžování zvládli všichni na 1 – začátečníci si osvojili základy lyžařského stylu, pokročilí lyžaři pak pilovali carvingový oblouk. V rámci odpočinkového dne jsme ve středu vyrazili na Pustevny, kde jsme zhlédli výstavu ledových soch a vydali se na výšlap k Radegastovi.

Na kurzu jsme se zaměřili nejen na podporu pohybových dovedností, ale v rámci Projektu hory pracovali žáci ve skupinkách také na rozvoji digitálních kompetencí s využitím záznamů z Go-pro kamer a následnými úpravami videí. Výsledná videa můžete zhlédnout níže.