Beseda „Krysáci“

14. prosince se uskutečnila beseda s tvůrcem animovaného večerníčku Krysáci, panem Cyrilem Podolským. Žáci 1. – 6. ročníku si prohlédli loutky i to, jaké mechanismy se schovávají uvnitř, aby bylo možno s nimi pohybovat. Pan Podolský vytvořil z několika ochotníků filmový štáb, a tak si děti na vlastní kůži vyzkoušely, jak náročné je natočit jediný záběr animovaného filmu i to, jak se loutky „naučí“ mluvit. Všichni jsme pochopili, že je to práce doslova mravenčí, vyžadující spoustu času a trpělivosti. Měli jsme možnost zhlédnout několik ukázek z Krysáků, z připravovaného večerníčku Strašidelný herbář i z nového seriálu pro starší diváky. V závěru odpovídal pan Podolský na spoustu zvídavých dotazů a zdařilou besedu bude některým dětem připomínat kniha o Šiflíkovi a Šuflíkovi, kterou si mohly zakoupit.

Zapsala: V. Slabá

Nadšení z besedy motivovalo Aničku J. k vytvoření loutky krysáků Hodana a Huberta z plastelíny.