Čarodějnický den

V pátek 26.4. 2024 to u nás vypadalo jako v Bradavicích.  Naše škola byla plná čarodějů i čarodějek, protože právně probíhal Čarodějnický den. Jde o další akci, na které se podílel školní parlament. Vše začalo mnohem dříve. Tentokrát se o přípravu plakátů postarali žáci šestých tříd, kteří v hodinách slohu vyrobili pozvánky. Během schůzek školního parlamentu jeho členové vymysleli úkoly pro jednotlivá stanoviště, jejich nabídka byla skutečně pestrá. Všichni členové jednotlivých týmů (děti od první do sedmé třídy)  si mohli vyzkoušet svoji pamět v čarodějnické postřehovce a pexesu, znalosti postav kouzelníků zase v čarodějnickém kvízu. Nechybělo ani míchání lektvarů a poznávání léčivých a jedovatých rostlin. Přesnou mušku prověřil hod pavoukem, srážení kelímků a čarodějnický famfrpál – střelba smetáčkem na branku. Dobrou fyzickou kondici museli naši čarodějové a čarodějky prokázat, když chtěli zvládnout překážkovou dráhu na koštěti, nebo porazit druhý tým v čarodějnickém souboji v přetahování lanem. Na závěr si všichni vyrobili čarodějnickou medaili. Zkušenými průvodci svým mladším spolužákům byli žáci osmých tříd, na jednotlivých stanovištích zase pomáhali naši deváťáci. Všichni si tak dneší den báječně užili.