Dětská scéna

Básně a úryvky prózy, které zazněly 21. 2. 2023 z úst malých recitátorů ve školním kole recitační soutěže, zpříjemnily všem divákům úterní dopoledne. Soutěž zahájili žáci 1. B Melanka Lacko, Verunka Jenková a Petřík Kubík, kteří si tak poprvé vyzkoušeli vystoupení před početným publikem. V 1. kategorii soutěžilo 11 dětí z 2. a 3. ročníku. Vítězkou v této kategorii je Nela Šťávová ze 3. třídy, 2. místo obsadila Evička Dušková z 2. A a 3. místo vybojovaly v silné konkurenci Julie Kubíková z 2. A a Isabel Šubová ze 3. třídy. Cenu publika získala za procítěný projev Sofie Kurtová z 2. A. Čtvrtý a pátý ročník zastupovalo ve školním kole 10 soutěžících. Na nejvyšší příčce se umístila Anička Šlapanská, 2. místo vybojovala její spolužačka Natálie Sommereggerová (obě z 5. B) a 3. místo patří Terezce Čechové z 5. A a Kristýnce Volkové z 5. B. Ve třetí kategorii (6. a 7. ročník) zvítězila Elizabeth Šutová  a 2. místo získala Nikolka Mrázová (obě ze 6. B). Každý soutěžící  získal sladkou odměnu a jejich skvělé výkony byly oceněny také bouřlivým potleskem diváků. Do okresního kola, které se koná 7. a 8. 3. 2023 ve Znojmě, postupují recitátoři z 1. a 2. místa v obou kategoriích. Všem postupujícím přejeme hodně štěstí!

Zapsala: V. Slabá