Projekty školy

Nejnovější příspěvky

Archivy

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz

Žáci ZŠ a MŠ Vrbovec opět ovládli svahy Horní Bečvy. V letošním školním roce se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz v termínu 27. 1. 2019 – 1. 2. 2019. Čekala na nás úžasná sněhová nadílka a svah skiarealu Rališka byl skvěle připraven. Letošní kurz obsadili žáci z druhého stupně a V. třídy. Cestou do Horní Bečvy jsme se zastavili podívat na výstavu ledových soch v Rožnově. Bylo úžasné vidět, co šikovné české ručičky zvládnou vytvořit z kusu zmrzlé vody. Pak jsme pokračovali v cestě a nedočkavě očekávali, až uvidíme náš svah. Za celý tým vyučujících musím všechny pochválit. Již druhý den odpoledne byli všichni na velkém sedačkovém svahu. Počasí nám přálo a tak jsme lyžovali od rána do večera. Byli jsme ubytovaní na chatě Unigeo. Zde máme pohodové a rodinné zázemí a bříška nám plní tým kouzelných babiček ze Slovenska. Mnozí z žáků již moc pěkně stavěli lyže na hrany a objevovali carvingový oblouk. Začátečníci dělali obrovské pokroky a postupně přecházeli z pluhu do smýkaného oblouku. Celkově se dá říci, že to byl moc fajn kurz a žáci si ho užili. Velká pochvala na závěr patří všem, kteří se příkladně chovali na sjezdovce a pomáhali ostatním, když spadli nebo, když bylo potřeba.

Zapsal: Mgr. Vojtěch Barcal