Projektový den Den pro moji kariéru

V pondělí 17. 6. proběhl na naší škole projektový den s názvem Den pro moji kariéru, během kterého se žáci 1. stupně hravou formou seznámili s možnostmi světa práce. Na krátký okamžik se tak mohli stát kuchaři, číšníky, designéry, sportovci, prodavači, nebo i popeláři. Mohli si také sestrojit vlastního robota.  Na druhém stupni měli žáci besedu s odborníkem z praxe, kterým byl plukovník Radan Doubrava. Ten žákům ochotně zodpověděl všechny (někdy i všetečné) dotazy na život v armádě i na misích v Kosovu a v Afganistánu. Další část projektového dne na druhém stupni byla zaměřena na rozvoj sebepoznání, identifikaci silných a slabých stránek, mapování kompetencí. Třešničkou na dortu byla možnost pohladit si čsl. ovčáka Toru i vyzkoušet si některé armádní vybavení. na vlastní kůži.