Školní družina: tel.: 732 149 189  vedoucí vychovatelka druzina@zsmsvrbovec.cz

Informace o naší školní družině ve školním roce 2024/2025

Školní družina je určena pro žáky 1.-5. ročníku. Pracujeme podle školního vzdělávacího programu „Družina plná pohody“ – zaměřeného na zdravý životní styl a vztahy mezi dětmi. Náplní je utváření kladného vztahu ke svým spolužákům, pedagogům a smysluplné využití volného času. Nabízíme dětem ranní družinu, aktivní odpočinek po vyučování, různé aktivity a zábavná odpoledne. Ve ŠD budou moci děti mimo hlavní zájmovou činnost stávající rozvíjet své schopnosti a dovednosti také v zájmových útvarech. Všech aktivit se mohou účastnit pouze děti přihlášené do školní družiny.

Provoz školní družiny:

Provoz školní družiny zahájen od 3.9. 2024.

Ranní družina:  6.00 hod. – 7.30 hod                                                                                                                                      Příchod dětí do školní družiny  6.00 – 7.00 hodin, v 7.20 – 7.30 hod. odchod dětí do tříd v doprovodu vychovatelky. Ranní družinu mohou navštěvovat pouze děti přihlášené do ŠD ( nutno vyplnit Žádost o ŠD, Přihlášku do ŠD). Lze docházet pouze do ranní ŠD.

Odpolední družina:  11.10 hod. – 16.35 hod.

Zabezpečení provozu a telefonní čísla do ŠD:

704 619 285   1. oddělení   1.A + 1.B   Marie Vítámvásová

732 149 189   2. oddělení   2.B             Hana Jarmarová

604 209 886  3. oddělení  2.A             Božena Kratochvílová

704 619 590  4. oddělení   3.A + 3.B   Barbora Hřebíčková

604 209 887  5. oddělení  4. + 5. tř.    Jolana Pokorná

Ranní družina:  Radka Dolejší

OMLUVENKA BEZ DATA A PODPISU RODIČE JE NEPLATNÁ!!! Formulář omluvenky ke stažení najdete v dokumentech ŠD.

Dítě nesmí svévolně opustit ŠD a musí dodržovat školní řád a řád školní družiny.

Poplatek za školní družinu:

V tomto školním roce činí poplatek za ŠD 200.- Kč měsíčně. Ve školní družině nově ranní provoz. Platba se provádí v těchto cyklech:

1) do 15. září za 1. pololetí 1000 Kč a do 15.ledna za 2. poletí  1000 Kč

2) nebo jednorázově na celý školní rok 10 x 200 = 2000 Kč

převodem na účet školy – číslo účtu 123-6338100217/0100 a do kolonky napište jméno a příjmení dítěte, školné ŠD.

Nejedná se o částku za docházku (počet dnů nebo hodin strávených ve školní družině), ale o úhradu části provozních nákladů družiny a nákladů spojených s činností dětí v družině. Poplatek budou platit i děti navštěvující pouze kroužky školní družiny nebo jen ranní družinu. Žádosti o výjimku podávají rodiče písemně ředitelce ZŠ.

Informace k čipovému systému vyzvedávání ze školní družiny

Vážení rodiče,

zavedením nového systému Bellhop se zvyšuje bezpečnost provozu školní družiny, komfort a hygienická hlediska pro Vaše děti i vyzvedávající osoby. Věříme, že i přes nutnost zvyknout si při vyzvedávání dětí na jiná pravidla oceníte zkvalitnění služeb, které školní družina díky tomuto systému  bude poskytovat vám i vašim dětem.

Jak systém funguje:

Systém je založen na identifikačních čipech, díky nimž si jednoduše zažádáte u hlavního vchodu do školy o vydání svého dítěte ze školní družiny. Čip stačí pouze přiložit ke dveřnímu terminálu, ten vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno vašeho dítěte. Systém předá vaši žádost té paní vychovatelce, která má v daný okamžik vaše dítě na starosti.

Pokud je vaše dítě na obědě, bude uvolněno hned, jak doobědvá. Během zájmového  kroužku nelze dítě uvolnit, kromě jednorázových předem oznámených výjimek. Prosíme o trpělivost, děti si uklízí hračky, ukončují svoji činnost a potom teprve odcházejí do šatny. Budete-li čekat delší dobu, svůj požadavek, prosím, opakujte, v případě neúspěchu telefonicky kontaktujte vychovatelku.

Odpovědnost za použití čipu k vyzvednutí dítěte má vždy konkrétní osoba (rodič, starší sourozenec, babička, teta, …), na kterou byl čip vydán. Tento systém výrazně usnadní a zjednoduší vyzvedávání dětí ze školní družiny, zaručí větší bezpečnost a prokazatelnost, kdo a kdy dítě ze školní družiny vyzvedl.

Cena čipu je 100,- Kč. Čipy jsou nevratné, ale slouží k vyzvedávání dětí po celou dobu jejich docházky do ŠD. Pokud jsou ve škole sourozenci, musí být čip vystaven zvlášť na každé dítě. Požadavek pro vydání čipu konkrétní osobě musí být v souladu se jmény napsanými na zápisním lístku do školní družiny. Čip je prázdný, bez loga či značek a symbolů. Je to z toho důvodu, aby při ztrátě nebyl lehce identifikovatelný. Při ztrátě či odcizení kontaktujte neprodleně ŠD a daný čip bude zablokován!!! Následně je možné zakoupit nový čip.

Rodiče dětí, které mají odsouhlasen samostatný odchod z družiny, si čip kupovat pochopitelně nemusí. V tomto případě bez čipu děti nelze dříve vyzvedávat.