Výlet do westernového městečka

10. června se druháci a třeťáci vydali do Šiklandu ve Zvoli nad Pernštejnem. Zamračený den zpestřily barevné pláštěnky a mírný deštík provázel úvodní kvíz s tematikou Divokého západu pro jednotlivé třídy. Po zodpovězení třiceti otázek se děti dostaly do přírodního areálu v údolí, kde se nejprve dověděly zajímavé informace o životě a tradicích prérijních indiánů, poté mohly za „šikláky“ navštívit spoustu atrakcí (jízda na koni, vláčkem, skákací hrad, střelba vzduchovkou, krocení divokého býka,…) či zakoupit oblíbené suvenýry. Nejvíce se všem líbilo akční divadlo a westernová show, při které jsme mohli obdivovat kovbojské dovednosti, vybrané děti i paní učitelky si zasoutěžily a po vyhodnocení kvízu získali naši žáci odměny za 2. místo. Před odchodem ze Šiklova mlýna si děvčata vyzkoušela společný country taneček a poté jsme se již plni zážitků vypravili na cestu domů. Pohodový den strávený v přírodě nám přinesl nejen nové poznatky, ale také praktické dovednosti a výbornou zábavu.

Zapsala: V. Slabá