Den bez aut

V pátek 20. 9. 2024 se žáci 7. ročníků a 8. A zúčastnili akce s názvem Den bez aut, pořádané městem Znojmem. Cílem akce bylo prezentovat zdravý životní styl, aktivní trávení volného času ale i různé alternativní způsoby dopravy.

Na jednotlivých stanovištích se děti dozvěděly praktické informace pro cyklisty i chodce, nechyběl stánek Oblastní charity Znojmo, kde si mohli vyzkoušet jízdu na vozíčku pro hendikepované. Od Střediska volného času byla připravena opičí dráha pro malé i velké, trénink rovnováhy, a v neposlední řadě i nácvik první pomoci a dopravní testy.

Další naučný program měly nachystány Městské lesy Znojmo a Městská policie Znojmo.

K vidění byla také exhibice znojemských biketrialistů, která sklidila obdiv především u starších žáků. Na konci čekaly na děti drobné dárky.

Zapsala: Mgr. Blanka Mašková