Listování s Lukášem Hejlíkem

V pátek 17.5. 2024 naši školu navštívil Lukáš Hejlík a jeho kolegové s programem Listování. Žáci prvního stupně si poslechli ukázky z knížky Bertík a čmuchadlo známé české spisovatelky Petry Soukupové. Hlavní hrdina Bertík se snaží vyrovnat s rozvodem svých rodičů a jeho pomocníkem je tajemný lesní tvor – čmuchadlo.  Na žáky druhého stupně čekaly úryvky z knížky francouzkého spisovatele Mikäela Olliviera Život k sežrání. Pár vteřin po začátku čtení se octli v  příběhu pařížského studenta Bena, který žije sám s matkou a řeší své problémy s nadváhou a s láskou ke spolužačce Claire . Díky hercům a jejich vtipnému podání se kluci a holky vlastně „bezbolestně“ prokousali celou knížkou a prošli si s Benem jeho trápení s kily, dietou, odmítnutím, v závěru radostí z prvního opravdového líbání s vysněnou dívkou. Vážnější chvíle se střídaly s humorem a smíchem a všem Listování uteklo. Po skončení představení nechybělo společné fotografování a přání, aby bylo brzy další Listování.