Aktuální informace ke stavu financí ZŠ a MŠ Vrbovec

Slovo ředitelky školy:

Vrbovec 25. 3. 2022

Aktuální informace ke stavu financí ZŠ a MŠ Vrbovec

Vážení zákonní zástupci, vážení spoluobčané,

vzhledem k situaci na Ukrajině, skončila na našem území banka Sberbank, ve které jsme, jako škola měli peníze.

Ve čtvrtek 24. 2. 2022 jsme se v odpoledních hodinách dozvěděli, že banka Sberbank má potíže. Ihned 25. 2. 2022 ráno se nám podařilo zřídit nové účty, ale bohužel se nám již nepovedly finance převézt.

Obec Vrbovec nám vypomohla v těžké chvíli a zastupitelé rozhodli, že nám poskytnou neinvestiční půjčku. Původně se mělo jednat o částku 3 100 000,- měsíčně, po dobu tří měsíců, než se k našim financím dostaneme. První půjčku jsme dostali 7. 3. 2022 a měli jsme ji splatit do konce dubna.

Protože jsme dostali vyplaceny finance z Garančního systému finančního trhu, naši finanční situaci zlepšil pravidelný příspěvek na provoz, který dostáváme měsíčně bez ohledu na tuto situaci a z krajského úřadu přišly i státní peníze, můžeme půjčku obce vrátit v termínu 25. 3. 2022 a další půjčky již nevyužívat.

Vážíme si Vaší pomoci! V současné době se snažíme co nejšetrněji přistupovat k penězům, které máme. Podle informací z Garančního systému finančního trhu se budou finance ze Sberbank vyplácet postupně. Věříme, že se ke svým finančním prostředkům dostaneme a zase budeme moci realizovat investice do oprav školy a jejího vybavení.

Děkuji za podporu a pochopení!

Mgr. Galina Blahová