Exkurze do SVČ Znojmo

V úterý 25. 6. 2024 se žáci šestých ročníků zúčastnili výukového programu ve Středisku volného času ve Znojmě. Na úvod je přivítala paní ředitelka Mgr. Hana Bílková, která jim v krátkosti tuto organizaci představila a zároveň ukázala venkovní část koutku se zvířaty.

V první části programu měli žáci možnost nahlédnout do zoo koutku, který je součástí chovatelského kroužku. Zde se dozvěděli, co vše obnáší chovat taková zvířátka. Mohli si nejenom prohlédnout, ale i nakrmit nebo dokonce vzít do ruky různá exotická zvířata, hady a jiné drobné savce. Největší obdiv sklidil leguán Eda, který velice ochotně dětem pózoval před objektivem.

Ve druhé, venkovní části, si žáci měli možnost vyzkoušet jízdu na motokárách nebo zahrát různé míčové hry jako je fotbal nebo vybíjená.

Našim žákům se program velice líbil a určitě si rádi podobnou návštěvu zase někdy zopakují.

Zapsala: Mgr. Blanka Mašková