Festival dračích lodí Znojmo

27.9. 2023 se naše škola zúčastnila dalšího ročníku dračích lodí. Počasí bylo téměř letní a žáci, jako vždy, natěšení k zápolení se soupeři. ZŠ a MŠ Vrbovec zastupovaly posádky Titanic a Ocean Gate. V prvním kole náš Titanic rozdrtil svým výkonem posádku ,,Mládežky‘‘ a zajel 5. nejlepší čas. Ve druhém kole porazil tento tým ,,Přímětice‘‘. Po dvou základních kolech byl Titanic na průběžném 4. místě. Ocean Gate, byla loď nováčků a mladších žáků a tak utrpěli porážku od ,,Jevišovic‘‘. Ve druhém kole jeli sami, protože se posádka soupeře nedostavila. Neměli tak pořádnou výzvu a jejich čas byl 49,56 sec., což byl 17. čas v pořadí rozplaveb. Ve finále G porazila posádka ,,Kravska‘‘ náš Ocean Gate. Semifinále Titanicu bylo mnohem rychlejší a zajímavější a rozhodovaly setiny. Naše posádka jela proti Mikulovicím a Jaroslavicím a celkově si dopluli pro 2. místo. (Mik-43,56, Vrb-43,67, Jar-43,91) Titanic tak čekala finálová jízda o 3.-4. místo proti ZŠ Nám. Republiky. Zde prohráli o 60 setin, ale i tak zajeli svůj nejlepší čas 42,92 sec. . Celkově tak naše posádky dopadly na 4. místě (Titanic) a na 12. místě (Ocean Gate). Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy, a že si na malebné řece Dyji, hrábli až na dno. 🙂

 

Zapsal: Mgr. Vojtěch Barcal